Wspólna droga. PESA Bydgoszcz S.A. sponsorem bydgoskich siatkarzy!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Tauron 1. Ligi, w którym drużyna BKS Visła Proline Bydgoszcz chce zagrać o najwyższe cele mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków męskiej siatkówki w Bydgoszczy. Do grona sponsorów drużyny BKS Visła Bydgoszcz dołącza PESA S.A., w której produkowane są pojazdy szynowe nowej generacji, obecne w wielu polskich i europejskich miastach.

          Nowego sponsora zaprezentowano na specjalnej konferencji prasowej. Poza Prezesem klubu siatkarzy Wojciechem Jurkiewiczem uczestniczyli w niej: Robert Tafiłowski – Wiceprezes Zarządu Pesa Bydgoszcz, Ryszard Czarnecki – Wiceprezes PZPS oraz Ryszard Ciężki – Prezes KPZPS. 

Jak podkreślali uczestnicy klub i nowy sponsor mają wiele wspólnego. Obie organizacje wyrosły w Bydgoszczy i obie potrafiły w trakcie swojego działania znakomicie promować Bydgoszcz jako silne, przedsiębiorcze i szybko się rozwijające europejskie miasto.           

            PESA to lider wśród polskich producentów taboru szynowego, uznawany za gospodarczą wizytówkę Bydgoszczy i Polski w Europie. W ciągu 20 lat firma wyprodukowała i dostarczyła do kilkunastu krajów prawie 1500 pojazdów szynowych, a jej tramwaje jeżdżą w większości polskich miast i kilku  europejskich stolicach / Warszawa, Moskwa, Kijów, Sofia/. Po spektakularnych biznesowych sukcesach przyszedł trudniejszy okres i właśnie wtedy w bydgoską spółkę postanowił zainwestować Polski Fundusz Rozwoju, który jest dzisiaj właścicielem prawie 100% jej akcji. Dzięki wsparciu PFR i udanej restrukturyzacji PESA wróciła na ścieżkę dynamicznego rozwoju, realizuje nową strategię, inwestuje w nowe technologie, realizuje zamówienia i wygrywa kolejne przetargi. Jako lider jest silnym graczem na polskim i europejskim rynku.

            Bliźniaczo podobna jest historia męskiej drużyny siatkówki w Bydgoszczy, która niespełna 10 lat temu, była liczącą się drużyną w siatkarskiej ekstraklasie – czyli Plus Lidze. Zespół, mający wówczas niezwykle zdolnych wychowanków oraz utytułowanych siatkarzy, reprezentował Bydgoszcz w europejskich rozgrywkach Volleyball Challenge Cup, gdzie dotarł aż do półfinałów. Po okresie sukcesów klub zaczął mieć kłopoty, ale po przejęciu, w lipcu 2019 roku, większościowego pakietu akcji spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A. przez Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka trwa proces odbudowy bydgoskiej męskiej drużyny siatkarskiej  na mapie Polski. – „ Bardzo się cieszę, że PESA, silna marka i rynkowy lider dołącza do grona sponsorów naszej drużyny.  PESA pokazała, że powrót do biznesowej ekstraklasy jest możliwy i jestem przekonany, że z jej wsparciem i pomocą pozostałych sponsorów już wkrótce będziemy się mogli cieszyć z awansu naszej drużyny do siatkarskiej ekstraklasy.” – powiedział Prezes Wojciech Jurkiewicz

  • „ Używając sportowego języka możemy powiedzieć, że PESA zna smak sukcesu i porażki, wiemy ile wysiłku wymaga powrót do ekstraklasy. Chcemy w tej drodze wspierać bydgoskich siatkarzy, decyzję o sponsoringu podjęliśmy także dlatego, że PESA to zawsze Bydgoszcz, to nasze miasto i chcemy jako spółka dzielić się naszym sukcesem z mieszkańcami.” – dodał Robert Tafiłowski, wiceprezes PESA Bydgoszcz. 

Przedstawiciele PESA podkreślali, że na decyzję o współpracy z klubem duży wpływ miały również przedstawione i zaakceptowane możliwości sportowej aktywizacji zarówno mieszkańców Bydgoszczy, jak i bezpośrednio pracowników spółki. Planowanych jest szereg inicjatyw z udziałem zawodników i trenerów BKS Visła Proline Bydgoszcz na rzecz aktywnego trybu życia i sportowego spędzania wolnego czasu.

  – „Warto zwrócić także uwagę, że PESA, jako spółka wyrosła z bydgoskich korzeni,  po raz pierwszy od wielu lat angażuje się tak znacząco w sponsoring drużyny sportowej. Mamy nadzieję, że wspólna historia, a obecnie wspólne plany rozwoju połączą PESA oraz bydgoskich siatkarzy na wiele lat.” – podkreślił Ryszard Czarnecki, wiceprezes PZPS 

Siatkówka w Polsce, jako bardzo popularna dyscyplina, jest doskonałym nośnikiem promocji i pozytywnych emocji. Atmosfera siatkarskich meczy przyciąga do hal całe rodziny i daje szansę na bardzo atrakcyjne wspólne spędzanie wolnego czasu. Wsparcie sponsorskie PESA dla drużyny siatkarzy to bardzo znaczący, następny krok w kierunku rozwoju męskiej siatkówki i osiągnięcia sportowego celu, czyli ponownego awansu bydgoskiego klubu do PlusLigi.