Oferta pracy: Inżynier ds. Systemu Zasilania Pokładowego i Instalacji Elektrycznych

Twoje zadania:

• Przeprowadzanie obliczeń w celu zdefiniowania bilansów mocy urządzeń zabudowanych na pojeździe. • Dobór parametrów technicznych urządzeń Obwodu Wysokonapięciowego WN, w tym:

  • Pantograf (odbierak prądowy),
  • Wyłącznik szybki DC,
  • Wyłącznik główny AC,
  • Odłączniki nożowe,
  • Odgromnik/ogranicznik przepięć,
  • Licznik energii,
  • Czujnik napięcia i prądu trakcyjnego,
  • System uszynienia pojazdu (klucze bezpieczeństwa).
  •  Definiowanie wymagań elektrycznych, mechanicznych oraz softwarowych do systemu Zasilanie pokładowe i instalacje – Architektury systemu.
  • Opiniowanie przetargów i tworzenie dokumentacji przetargowej.
  •  Prace koncepcyjne dla przyszłych projektów.
  • Nadzór nad systemem podczas testów typu, produkcji i uruchomienia pojazdów.

Co oferujemy:

• Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

• Bogaty system benefitów, w tym kartę sportową, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenie grupowe oraz dofinansowanie rozwoju.

• Ciekawą pracę w dynamicznym, międzynarodowym środowisku.

• Przyjazną atmosferę w miejscu pracy.

Nasze wymagania:

• Wykształcenie wyższe w dziedzinie inżynierii elektrycznej (energetyka).

• Dobra znajomość zasad działania przekształtników elektrycznych, ich algorytmów sterowania, parametrów elementów energoelektronicznych oraz silników elektrycznych.

• Dobra znajomość obszaru dziedzin wysokonapięciowych.

• Dobra znajomość języka angielskiego.

• Mile widziana znajomość pojazdów szynowych i rozwiązań napędowych w zastosowaniach kolejowych, znajomość systemów zasilania w kolei, znajomość norm kolejowych oraz znajomość w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

Aplikuj na stanowisko: Inżynier ds. Systemu Zasilania Pokładowego i Instalacji Elektrycznych