pesa

GRUPA PESA

Grupa PESA – co jest co:

PESA Bydgoszcz SA – największy polski producent pojazdów szynowych, zajmuje się także modernizacjami, naprawami i przeglądami taboru.

Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. modernizują, naprawiają i budują tabor szynowy, a także zajmują się produkcją, montażem i naprawami elektrycznych maszyn wirujących, komutatorów i pierścieni izolacyjnych, cewek wirnikowych i stojanowych do maszyn elektrycznych, nasycaniem ciśnieniowo-próżniowym wirników. maszyn elektrycznych. Firma wykonuje również naprawy zestawów kołowych do elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych, wagonów tramwajowych, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz wagonów metra.

http://www.zntkmm.pl/

 

SKRAWMECH Sp. z o.o – firma produkująca części i podzespoły w pełnym zakresie obróbki CNC, a w szczególności specjalizująca się w obróbce skrawaniem, frezowaniu CNC elementów wielkogabarytowych, w pracach ślusarskich i spawalniczych, cięciu laserem, gięciu i kształtowaniu blach oraz w produkcji oprzyrządowania spawalniczego.

http://www.skraw-mech.com.pl/

 

Zakład Produkcyjno-Remontowy REM-SUW Sp. z o. produkuje zbiorniki ciśnieniowe ze stali nierdzewnej, stali węglowej i aluminium stosowane w układach hamulcowych i pneumatycznych pojazdów szynowych; części, podzespołów, podnośniki do pojazdów szynowych; zajmuje się też
obróbką skrawaniem, toczeniem długich elementów, wykonywaniem spawanych konstrukcji stalowych i aluminiowych, produkcją, naprawą i modernizacją przeciągarek pojazdów szynowych oraz urządzeń dźwignicowych.

http://www.remsuw.pl/

 

Zakład Produkcyjno-Usługowy EKO-PARTNER sp. z o.o. zajmuje się naprawą i regeneracją akumulatorów dużej mocy (od 175 Ah) do wózków i widlaków elektrycznych, naprawę i konserwacją takich wózków, usługami instalacyjnymi w zakresie wodno-kanalizacyjnym, c.o., gazu i sprężonego powietrza, remontami i budową pomieszczeń sanitarnych oraz socjalno-bytowych, utrzymaniem porządku i czystości pomieszczeń socjalnych, biurowych i przemysłowych oraz terenów zielonych,
wykonywaniem odlewów, usługami kowalskimi w tym zwijaniem blach na walcach, praniem odzieży roboczej, produkcją pojemników metalowych, robotami ziemnymi, zagospodarowaniem odpadów metalowych i złomu, poborem i rozprowadzaniem wody, a także zbiórką i składowaniem odpadów poprodukcyjnych, np. zużytej odzieży roboczej.

http://www.eko-partner.com.pl/