pesa

Wydarzenia

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU!

Konkurs  „Projekty wzornicze nowych pociągów klasy Intercity oraz koncepcje usług świadczonych w czasie podróży” skierowany do młodych projektantów miał na celu ...

więcej

UWAGA KONKURS!

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem polskiej uczelni wyższej i nie skończyłeś 26 lat możesz, razem z Pesa i PKP Intercity, wziąć udział w projektow ...

więcej

mówią o nas

 • client
  „Inwestycja w pojazdy z PESA przyczynia się do modernizacji naszej floty. Budujemy silną firmę dla zrównoważonej przyszłości i wzmacniamy tym naszą pozycję konkurencyjną.”
  Dr Rüdiger Grube prezes Zarządu DB AG
 • client
  „Jest u nas miejsce dla takich firm, jak PESA. Wizytowaliśmy zakład w Bydgoszczy i muszę powiedzieć, że rozwiązania konstrukcyjno - techniczne w nim zastosowane zrobiły na nas duże wrażenie.”
  Wiceprezydent Kolei Rosyjskich (RŻD) Walentin Gapanowicz o podpisaniu konraktu z PESA
 • client
  „Cieszymy się, że DMU LINK otrzymały homologację i będziemy oferować obsługę połączeń pomiędzy Polską i Niemcami nowoczesnymi pojazdami. Będzie to nowa jakość w ruchu transgranicznym. Jednocześnie jesteśmy dumni, że dzięki temu, bardzo wyrazistemu pod względem designu pociągowi, będziemy mogli wzbogacić wizerunek kolejowego ruchu regionalnego w Berlinie i Brandenburgii.”
  Prezes NEB, Detlef Bröcker
 • client
  „Dziś na Paradzie Tramwajów możemy zobaczyć różne tramwaje, ale jestem szczególnie zadowolony, że widzimy tutaj nowy nowoczesny tramwaj polskiej firmy PESA, który przybył w nocy. To nowoczesny komfortowy tramwaj z niską podłogą, specjalną rampą dla osób z ograniczonymi możliwościami. Jest cichy, wyposażony w monitory, system monitoringu, klimatyzację. W tramwaju można podłączyć się do Wi-Fi i podładować telefon. To pierwszy tramwaj tej generacji w Kijowie.”
  Witalij Kliczko – mer Kijowa o tramwajach Fokstrot